Vítejte  

Odborné učiliště a Základní škola, Křenovice
752 01 Křenovice, č.p. 8

tel. +420 581 769 045, tel., fax +420 581 769 059, mobil +420 607 943 000,
tel. ředitel: 581 701 199, ŠJ: 581 701 057
mail: krenovice@kejnet.cz; plesnik@iol.cz
posta@oukrenovice.cz internet: www.oukrenovice.cz

 Kompletní informace o Základní škole Kojetín, Sladovní 492, jsou k dispozici na:
http://www.zssladovni.info/

  Přihlásit se
     
  Sdělení  

Prezentace školy

Kontakt pro zákazníky
Zákazníkům a zájemcům o produkty ze školní zahrady je k dispozici mobilní telefonní číslo 725 457 179, zájemci o výrobky oboru Kuchař volejte 773 782 990.

Facebook
Naše škola je na Facebooku, odkaz "Odborné učiliště Křenovice"

EU peníze středním školám
V letech 2012 až 2014 se škola aktivně zapojila do projektu EU peníze středním školám. Hodnocení projektu je k dispozici v záložce DUM.

  Soutěže  
Zámecké vázání Kelč
Ve čtvrtek 4. dubna 2019 se konala soutěž žáků oboru zahradník "Zámecké vázání" na OU v Kelči. Fotky jsou ve Fotogalerii. 

Soutěž pečovatelů Prostějov
Po roce jsme se opět zúčastnili vědomostní soutěže pečovatelů v Prostějově, která se uskutečnila 12.4.- 13.4. 2019. Své dovednosti předvedli žáci Natálie Kučerová (1.ročník) a Jan Bouda (3. ročník). První den bylo jejich úkolem udělat ranní hygienickou péči na lůžku včetně úpravy ložního prádla s klientem na lůžku. Dále ošetření tepenného, žilního a vlásečnicového krvácení, přišívání knoflíků, spínátek, háčků, oček a žehlení ložního a osobního prádla. Poslední úkol byl připravit zeleninový nebo ovocný salát dle vlastního výběru. Naši žáci připravili ovocný salát se zakysanou smetanou, chia semínky a sekanými mandlemi, který všem moc chutnal. Na druhý den po snídani vyplnili test znalostí  z technologie, pečovatelství a zdravovědy. Po oba dny předvedli žáci velmi dobré výkony. Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů.

Ludmila Zavadilová  učitelka OV


Pekařské ruce Mohelnice
Dne 10. dubna 2019 proběhl 3. ročník celostátní soutěže v pekařské dovednosti žáků odborných učilišť s názvem „Pekařské ruce“ pořádané Odborným učilištěm a Praktickou školou v Mohelnici. Úkolem bylo upéct štrůdl dle vlastní fantazie, z běžného pečiva vyrobit osm pletýnek a v žitném programu vyrobit chléb, čtyři kusy žitné večky a osm kusů žitné placky. Naši školu reprezentovalo dvoučlenné družstvo, za první ročník Anastázie Macháčková a za druhý ročník  Dominik Ondrouch. Oběma se vedlo velice dobře, v soutěži o nejrychleji upletenou pletýnku obsadili čtvrté místo. Všichni soutěžící obdrželi diplom a drobné dárky. Fotky jsou ve Fotogalerii.

Na přípravě žáků se podílela Jemelková Věra, učitelka OV


Voňavé pečení Brno
Dne 5.4.2018 se dva žáci naší školy zúčastnili přehlídky Pekařských dovedností  na Odborném učilišti a praktické škole v Brně. Téma přehlídky „Dětská párty“ . 
Soutěžní okruhy: Atraktivní koláč na dané téma dle vlastní fantazie, výrobky z listového těsta a výrobky běžného pečiva. Hodnotil se vzhled, tvar, objem, váha, práce s těstem a prezentace u stolu. První ročník reprezentoval Dominik Ondrouch a druhý ročník Alena Chodilíková. Oběma se dařilo výborně a za odměnu dostali dort a drobné dárky k oboru.

Na přípravě žáků se podílely Sedláková Iveta a Jemelková Věra, učitelky OV


Soutěž v prodejně
Na pátek 23.2.2018 jsme si pro žáky na odborné učebně prodavačů připravili dovednostní soutěž, která se skládala z těchto úkolů: výpočet paragonu, práce na pokladně, odhad váhy sypkého zboží, určování 10 druhů surovin, dárkové balení a test ze zadaných úkolů během exkurzí. Nejlepší žáci z každého ročníku byli odměněni malým dárkem a všichni zúčastněni sladkou odměnou. Fotografie jsou ve Fotogalerii.

 
Hudecová Ilona, Maňasová Jana, Grmelová Věra a Macková Lenka, učitelky OV

Rio Mare 2017
Dva žáci 3. ročníku oboru Kuchař se účastní 5. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Více informací najdete v  Tisková zpráva.docx

Sportovní den 2017
V úterý 27.6.2017 se na škole uskutečnil sportovní den. Momentky jsou ve Fotogalerii.

Soutěž prodavačů Praha

Dne 15.5.2017 se na filiálce společnosti Kaufland v Praze na Vypichu opět konala celostátní soutěž žáků absolvujících odborný výcvik ve smluvních pracovištích obchodního řetězce Kaufland. V minulých ročnících se z našeho učiliště zúčastňovalo alespoň 5 žáků. Bohužel z důvodu rozvázání smlouvy s pracovištěm Kaufland Přerov, nás letos v soutěži reprezentoval pouze jeden žák třetího ročníku oboru Prodavačské práce Amorim Bonito, kterému bych tímto chtěla velmi poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy.

Soutěžilo se v těchto disciplínách:
-          vědomostní test
-          řazení zboží podle ceny
-          znalost bezpečnostních prvků
-          prodejní rozhovor
-          výměna pásky ve váze
-          jízda paletovým vozíkem

Magda Pelikánová, učitelka OV

Pekařské ruce Mohelnice
Dne 3.května 2017 se dvě žákyně oboru pekař zúčastnily 2. ročníku celostátní soutěže v pekařské dovednosti odborných učilišť s názvem Pekařské ruce na OU v Mohelnici. Naši školu reprezentovala Alena Chodilíková z prvního ročníku a Natálie Trochtová z druhého ročníku. Jejich úkolem bylo vytvořit z jemného pečiva koláč dle vlastní receptury, z jednotného zadání chléb a jako poslední úkol uplést vánočku. Hodnotila se váha, vzhled, práce s těstem, rychlost zpracování, šikovnost a prezentace u stolu. Obě žákyně reprezentovaly naši školu na výbornou. Fotografie jsou ve Fotogalerii.
 
Věra Jemelková, učitelka OV  

Soutěž Prostějov
Ve dnech 7.4. a 8.4.2017 se žáci 2. ročníku oboru kuchař Karel Kozler a Jan Andrys zúčastnili přehlídky kuchařských dovedností v Prostějově. Soutěže se zúčastnili zástupci ze čtyř škol, naši žáci si vylosovali menu sestávající z čočkové polévky, pečené kachny s červeným zelím a bramborovým knedlíkem a jako moučník připravovali lívanečky. V sobotu připravovali teplý předkrm pro 4 osoby "Měšec plněný hermelínem s brusinkami a anglickou slaninou". Oběma žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Na přípravě žáků se podílely učitelky OV Martina Baculáková a Jana Zapletalová.

Současně se soutěží kuchařů probíhala v Prostějově i soutěž žáků oboru Pečovatel, naši školu reprezentovaly Kateřina Procházková (2. ročník) a Andrea Rábelová (3. ročník). První den bylo jejich úkolem zvládnout celkovou hygienu ležícího klienta na lůžku včetně výměny ložního prádla s klientem na lůžku, dále resuscitaci raněného, vyšít obrázek dle vlastního výběru a vyžehlit ložní a osobní prádlo. Na druhý den měly připravit pomazánku dle zdravé výživy - zhotovily avokádovou pomazánku s uzeným lososem.
Ludmilka Zavadilová, učitelka OV 
Fotografie jsou ve Fotogalerii.

Zlatá vařečka Havířov
Dne 5.4.2017.se konala na Střední škole a Základní škole v Havířově soutěž kuchařských dovedností na téma "Sýrové variace". Soutěže se účastnilo celkem 12 škol, z každé školy 2 žáci a každý z nich připravoval vlastní pokrm. Naši školu reprezentovali dva žáci prvního ročníku. Aleš Hebelka si připravil Tagliatelle se sýrovou omáčkou a Petr Matela Tříbarevný jarní salát. Komise hodnotila především dodržování hygieny a bezpečnosti při práci, dodržování hmotnosti surovin i hotového pokrmu, jeho vzhled a chuť. Žáci si vedli velmi dobře, ale na stupně vítězů to v konkurenci soutěžících nestačilo. Děkujeme žákům za vzornou přípravu na soutěž a reprezentaci školy. Prostředí i klima soutěže bylo příjemné, a proto se velmi rádi zúčastníme dalšího ročníku. Fotografie jsou ve Fotogalerii

Michaela Bartošková, učitelka OV

Zámecké vázání Kelč

Dne 30. března 2017 se konala na OU v Kelči soutěž v jarním aranžování. Soutěže se účastnilo celkem 7 škol, z každé školy se zúčastnili 2 soutěžící, kteří soutěžili ve tře ch disciplínách:

- znalostní test a poznávání pokojových rostlin

- zhotovení kabelky s květinovou přízdobou ze živých květin

- zhotovení netradičního velikonočního přání s přízdobou z umělých květin.

Nejlepšího umístění dosáhli žáci naší školy ve druhé disciplíně - 3. místo, ve třetí disciplíně se umístili na 4. místě.

Výrobky z této soutěže byly dále prezentovány na výstavě místní organizace zahrádkářů v Kelči, kde současně probíhalo soutěžní hodnocení veřejnosti a naše aranže přízdoby kabelky se umístlila na prvním místě. Fotografie ze soutěže jsou ve Fotogalerii.

Iveta Karafiátová, učitelka OV

Odborná soutěž prodavačů
V úterý 22. listopadu 2016 se naše žákyně 1. ročníku oboru vzdělání Prodavačské práce zúčastnily odborné soutěže v HM Tesco Zlín. Soutěžilo se v pěti disciplínách:

- obsluha zákazníka
- odborný prodej
- propočet účtenky
- jízda s paletovým vozíkem
- test z oblasti "znalost Tesca"

Další dvě disciplíny byla týmová práce:
- aranžování
- odhad ceny v nákupním vozíku
Děkujeme tříčlennému družstvu ve složení Michaela Csiková, Tamara Čurejová a Renata Kokyová za vzornou reprezentaci naší školy.

Lenka Macková, učitelka OV


Voňavé pečení Brno

Dne 4.5.2016 se naše žákyně 1. a 2. ročníku oboru pekař Natálie Trochtová a Lenka Paseková zúčastnily přehlídky odborných dovedností Voňavé pečení.  Téma přehlídky bylo "Ukaž, co umíš". K dispozici každé družstvo dostalo 1kg těsta na běžné pečivo a 2 kg těsta na jemné pečivo. Žáci měli za úkol připravit z každého druhu těsta maximálně pět druhů výrobků dle vlastní fantazie. Naši žáci reprezentovali naší školu pod vedením paní učitelky Sedlákové a Jemelkové.

Soutěž prodavačů Cvrčovice 2016
Dne 12. 4. 2016 se naši žáci oboru vzdělání Prodavačské práce zúčastnili soutěže "Cvrčovický nákupní košík".
Soutěžilo se v šesti disciplínách:
  • Balení potravinářského zboží
  • Určování vzorků potravinářského zboží
  • Účtování zboží 
  • Návrh propagačního prostředku
  • Manipulace s elektronickou váhou
  • Aranžování výlohy 
Náš tým tvořili žáci prvního ročníku - Tereza Holásková, František Miko a Adéla Pánková. Celý tříčlenný tým se velmi snažil a zaslouženě získal krásné první místo.
Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Macková Lenka, učitelka OV

Soutěž pečovatelů Prostějov 2016

Ve dnech 8. a 9.4.2016 se zúčastnily dvě žákyně našeho učiliště Andrea Rábelová (2. ročník) a Markéta Partyková (3. ročník) oboru Pečovatel vědomostní soutěže pečovatelů v Prostějově. První den bylo jejich úkolem zvládnout celkovou koupel klienta na lůžku včetně mytí vlasů, výměna ložního prádla s klientem na lůžku, žehlení ložního prádla, vyšít obrázek křížkovým stehem a poskytnout první pomoc při zlomenině dolní končetiny (zafixovat zlomenou končetinu). Na druhý den měly připravit pokrm z těstovin dle zdravé výživy. Po oba dny předvedly velmi dobré výkony, za které byly porotou velmi dobře ohodnoceny.

Děkujeme žákyním za velmi dobré výsledky,  přístup k soutěži a reprezentaci školy.

Ludmila Zavadilová a Jana Maňasová,  učitelky OV

Soutěž kuchařů Prostějov 2016
Ve dnech  8. – 9. 4. 2016 se zúčastnilo dvoučlenné družstvo žáků třetího ročníku oboru kuchař soutěže ve vaření v Prostějově. Tato soutěž byla dvoudenní. První den si žáci vylosovali jedno z pěti menu, které následně z připravených surovin uvařili. Po uvaření komise hodnotila chuť a vzhled menu jednotlivých družstev. Druhý den žáci tvořili menu na libovolné téma na počítači. Následovalo celkové hodnocení, které bylo pro naše žáky velmi pozitivní. Na závěr dvoudenní soutěže žáci obdrželi věcné ceny a s dobrým pocitem jsme se rozjeli domů.

Bartošková Michaela, Zapletalová Jana, učitelky OV

Soutěž kuchařů Nový Jičín 2016

D
ne 7.4.2016 jsme se zúčastnili se žáky 1.KP  soutěže Zlatá vařečka v Novém Jičíně. Naší školu reprezentovali Karel Kozler a Roman Makuňa. Byla zde velmi příjemná atmosféra, soutěžilo 28 žáků ze 14 - ti škol. Naše žáky neodradilo ani to, že se neumístili, ale naopak se těší na další ročník, který proběhne v Havířově.

Martina Baculáková, Emilie Vránová, učitelky OV

Soutěž pekařů Mohelnice 2015
Dne 29.4.2015 se žáci prvního a druhého ročníku oboru pekař zúčastnili soutěže v Mohelnici pod názvem „Pekařské ruce“. Soutěžící měli zadané tři úkoly. Podle vlastní receptury připravit dalamánky, z jednotného běžného těsta vytvarovat ruční rohlík a pletýnky a jako poslední z jemného pečiva uplést a upéct vánočku. Úkolu se zhostili zodpovědně. Hodnotil se vzhled, chuť, střídka, tvar, váha, práce s těstem a rychlost zpracování. Vše se podařilo na výbornou. První ročník reprezentoval Štěpán Cagášek a druhý ročník Žaneta Trávníčková.

Věra Jemelková, Iveta Sedláková, učitelky OV


Soutěž pečovatelů Prostějov 2015
Dne 10.4. a 11.4.2015 jsme se zúčastnili 5. ročníku přehlídky středních škol oboru vzdělání Pečovatelské služby v Prostějově. Přehlídky se zúčastnili žáci 2. ročníku Veronika Vlčová a Václav Máj. Přehlídka byla sestavena z pěti kol. V pátek předvedli koupel nemocného na lůžku, úpravu lůžka s klientem, obšívání vzorníku (ručně nebo strojově), přišívání různých druhů knoflíků, spínátek, poutek. Dále pokračovali žehlením a skládáním ložního prádla a posledním pátečním úkolem byla příprava pokrmu z polotovaru + prezentace. Páté kolo přehlídky proběhlo v sobotu a úkolem byla obvazová technika (klasový obvaz horní končetiny od zápěstí po loket, vysoká bandáž dolní končetiny). Žáci předvedli velmi dobré znalosti jak v péči o klienta, tak i z ostatních součástí našeho oboru. Chtěla bych žákům poděkovat za kladný přístup a reprezentaci naší školy.

Jana Maňasová, učitelka OV


Svačina roku s Rio Mare 2015
Vybraní žáci 2. a 3. ročníku oboru kuchař naší školy se spolu s dalšími 109 účastníky z celkem 31 středních škol účastnili 2. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Jejich úkolem bylo navrhnout a připravit rychlou a moderní studenou svačinu. Podmínkou bylo použití hlavní suroviny tuňáka Rio Mare. Odborným garantem soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka, ve finálové porotě zasedla také herečka a moderátorka Markéta Hrubešová.